Lazerle Yağ Aldırma Lazer Lipoliz

Lazer Lipoliz, Laser Liposuction, Laser Liposakşın, Laserli Liposaction, Lazerle Yağ Alma, Lazerle Yağ Aldırma, Vaser Ultrasonik, Vaser Liposuction  olarak da araştırılmaktadır. Vücudu şekillendirme yöntemlerinden biri lazer lipolizdir.

Başarılı Bir Lazer Lipoliz Ameliyatının Sırrı?

Yağ Aldırma Ameliyatı, Plastik cerrahlar tarafından ameliyathane koşullarında yapılır. Doktorların sanatını konuşturdukları cerrahi bir işlemdir. Güzel bir şekil vermek, bir ressamın resmine güzellik katmasından çok farklı değildir. Resimlerin sanatçısı ressamlar, vücudun sanatçısı plastik cerrahlardır. Deneyimli, güzellik ve estetik ruhlu plastik cerrahlar, sanatını konuşturarak farkı ortaya koyarlar. 

Bir doktor ne kadar çok Lazer Lipoliz  yapmışsa, ne kadar çok lazerle yağ aldırma  yapmışsa, deri elastikiyetini ve yağ depolanmalarını doğru gözlemleyip, vücudun kontur fazlalıklarını doğru planlayarak yok eder. Deneyimli bir plastik cerrah kısa bir sürede, Laser Lipoliz  ile rejim, diyet ve sporla eritemediğiniz yağ fazlalıklarınızdan sizi kurtarır. 

Lazer teknolojisi ile, bölgesel yağlanma olan bölgelerdeki yağların eritilip, sıvılaştırılması işlemine Lazer Lipoliz denilir. Lazer Lipoliz, teknolojik yağ aldırma yöntemlerinin ilk uygulanan yöntemidir. Bu yüzden, teknolojik cihazlarla yağların yok edilmesi işlemine Lazer Lipoliz denilir. Yağlar, lazerle eritilir. Yağlar katı haldeyken, sıvı hale gelir. Bu yüzden vücut tarafından dışarı atılır. Vücut 3 hafta sonra şekillenmiş olur. Takip eden 3 ay sonunda çok daha güzel bir vücut şeklini kişiler aynada görebilmektedir. Uygulama yapıldıktan sonra 3 hafta korse kullanımı, ameliyatın başarısı kadar önemlidir. Plastik cerrahlar kendi tercihlerine göre 1 hafta ile 3 hafta belirlerler. Bazı doktorlar, 3 haftalık korse kullanımındaki şekillenme sonuçlarını daha başarılı bulur.

Kullanılan lazer teknolojisinin markasına göre slim lipo, smart lipo, 3d lazer isimleri duyarsınız. Bu isimler, aynı araba markaları gibi, lazer teknolojisinin markalarıdır. Slim lipo, lazer teknolojisinin, en son üretilen, gelişmişidir. Lazer tekniğinden başka, vaser tekniği ismine de rastlarsınız. Lazer ve vaser arasındaki teknik farklılıkları da, cep telefonlarındaki işletim sistemi farklılığı gibi düşünebilirsiniz. Neticede telefonla konuşulur, ama menüde kullanılan çalışma sistemi farklıdır. Lazer ve Vaser arasındaki farklılıkta yağları yok etmedeki teknik farklılıklardır.

Şunu da unutmamak gerekir, klasik liposuction ameliyatında başarısı iyi olan doktorlar, lazerle yağ aldırma işlemlerini başarılı gerçekleştirir. Lazer sadece yağların kolay parçalanması içindir. Operasyon için yağ alımı iyi yapan, deneyimli doktor önemlidir. Kadın plastik cerrah ve kadın ekip bulunmaktadır.

Klasik liposuction’a göre kullandığımız çift dalga boyuna sahip Lazer Lipoliz Plus cihazının en büyük özelliği yağ hücrelerini yok ederken aynı anda sıkılaşma ve kolajen gelişimi sağlamasıdır.

Uyguladığımız teknik yağ hücrelerini tamamen yok ettiği için kişi 10kg’nin üzerinde yeniden yağ almazsa tekrardan o bölgede yağ oluşturmaz.

Lazer Lipoliz Plus bir kilo verdirme operasyonu değildir. Burada amaç bölgesel incelmeyi ve şekillendirmeyi sağlamaktır.Lazer Lipoliz Plus ile normal liposuction arasındaki fark nedir?Lazer Lipoliz Plus kalıcı bir işlem midir?

Uygulamadan önce, bölgesel yağlanmanın olduğu yerler işaretlenir. Kişinin lazer cihazının üreteceği ısı enerjisinden etkilenmemesi için bölgeye anestezik maddeler enjekte edilerek 10-15 dakika beklenir. Ardından, lazer başlığı yağ dokusu içine gönderilir ve dokunun bütün katmanlarında gezdirilir.  Dokuya uygun miktarda lazer enerjisi iletildikten sonra uygulama sonlandırılır.

Her bir bölge için  15-60 dakikalık tek seans yeterli olmaktadır. Uygulama için yapılan kesi 1-2 mm boyutunda olduğu için kendiliğinden eriyen tek bir dikişle kapatılabilir ve iz bırakmaz. Uygulamadan sonra bölge 4-5 gün kalacak olan bir bandajla kapatılır. Uygulama yapılan kişilerin çoğu ilk geceyi bir ağrı kesici alarak rahatça geçirebilir ve uygulamadan birkaç gün sonra sosyal hayatına dönebilir.