Bildirimler
Tümünü temizle

www.Estetikdoktorlari.net

Çatlak Azaltma İpuçları

 
Qurnaz
(@qurnaz)
Supervisor Moderator

Çatlak Azaltma İpuçları

Öncelikle, çatlaklarınızı azaltmak istiyorsanız, cildin dolaşımını canlandırmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak, kanın cilde ulaşmasına yardımcı olur, bu da bölgeyi iyileştirmeye ve çatlaklarınızın görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir. Bunu yapmanın bazı yolları, cildinizi düzenli olarak fırçalamak için bir cilt fırçası veya bir lif kabağı kullanmayı içerir.

Kakao yağı

Bu çatlakları azaltmak istiyorsanız kullanabileceğiniz bir başka harika ipucu da kakao yağı kullanmaya başlamaktır. Birçok kişi kakao yağı kullanmanın çatlakları önlemenin harika bir yolu olduğunu keşfetti; ancak aynı zamanda onları tedavi etmenin de harika bir yoludur. Bu nedenle, yatmadan önce her gece biraz kakao yağı sürün ve çatlaklarınızın solmaya başladığını izleyin.

E Vitamini Yağı

E vitamini, cildiniz için gerekli bir vitamindir ve aslında cildinizde kullanmak üzere E Vitamini yağı alabilirsiniz. Duşunuzu aldıktan sonra, yağı her gün cildinize masaj yapın. Bu çatlak azaltma yöntemiyle birçok kişi mükemmel sonuçlar elde etti.

Vitamin Bakımından Yüksek Gıdalar Tüketin

Yüksek vitaminli yiyecekler yemek, çatlaklarınızın görünümünü de azaltmaya çalışırken size yardımcı olabilir. Cildiniz için en önemli vitaminlerden bazıları E, A ve C'dir. Bu vitaminleri içeren yiyecekleri yemeyi deneyebilir veya bunun yerine takviyeleri almayı deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, hamile kadınların hiçbir zaman 25.000 IU'dan fazla A Vitamini almaması önemlidir.

Çinko İçeren Gıdalar veya Takviyeler

Çinko aynı zamanda cildiniz için de önemlidir, bu nedenle diyetinize yüksek çinko içeren yiyecekler eklemek veya çinko takviyeleri almak gerçekten yardımcı olabilir. Silika ayrıca eklenebilir ve kahverengi pirinç, yapraklı yeşil sebzeler, biber, kepekli tahıllar ve soya fasulyesinde bulunur. Hem çinko hem de silika kolajen üretimi için önemlidir ve cilt desteği açısından önemlidir.

Esansiyel yağ asitleri

İçlerinde temel yağ asitleri bulunan yiyecekler yemek de size yardımcı olabilir. Hücre duvarlarını oluşturmaya ve cildi sağlıklı ve esnek tutmaya yardımcı olurlar. Bu yağ asitlerini çeşitli sebzelerde, balık yağlarında ve bitkisel yağlarda bulabilirsiniz.

Bu nedenle, çatlaklarınızda iyileşme görmeye başlamak istiyorsanız, bu ipuçlarını kullanmaya başladığınızdan emin olun. Hiç şüphe yok ki, bazı değişiklikleri günden güne kullandığınızda hızlı bir şekilde görmeye başlayacaksınız.

Üye Olmak İçin Tıklayın

CevapAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 31 Aralık 2020 20: 13: 51

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı