Bildirimler
Tümünü temizle

www.Estetikdoktorlari.net

B Vitaminleri Ve Akne

 
Qurnaz
(@qurnaz)
Supervisor Moderator

B Vitaminleri Ve Akne:

Tüm B vitaminleri (b5, b6, b12 vb.) Akneye nasıl yardımcı olur?

Bahsedilen diğer akne ile savaşan vitaminlerin aksine, B Vitaminleri benzersizdir. B Vitaminleri, hem adlarında hem de genellikle nasıl alındıklarında bir araya toplanmış birçok farklı vitamini içerir. B Vitamini takviyeleri hemen hemen her zaman bir B Vitamininin vücuda kendi yararları olduğu için bir B Kompleksi formunda gelir. Aslında, sivilceleriyle savaşmak için takviyeleri kullanmayı düşünenler, sadece sivilceye yardımcı oldukları için değil, aynı zamanda sağlıklı bir vücut için sahip oldukları diğer tüm olumlu etkiler nedeniyle de kesinlikle B Kompleks vitaminleri kullanmalıdır. Gerçekte, B Vitaminleri, birçok kullanımları nedeniyle daha çok “süper vitaminler” gibidir.

Her B Vitamini sivilceyle mücadeleye çeşitli şekillerde katkıda bulunduğundan, bu makale temiz ve sağlıklı bir cilt sağlamaya yardımcı olan her farklı B Vitaminini tartışacaktır. Muhtemelen bu B Vitaminlerinin en iyi yanı, çok fazla olması, neredeyse her zaman birlikte alınmaları ve vücutta sivilceyle savaşmanın ve cildi güzel ve temiz tutmanın yanı sıra pek çok kullanım alanına sahip olmalarıdır.

İşte B Vitaminlerinin bir dökümü:

Tiamin (Vitamin B1) - Tiamin bir antioksidandır ve vücudun ve cildin toksinlerden ve serbest radikallerden arınmasına yardımcı olarak cildin temiz ve sivilcelerden arındırılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda dolaşımı artırır ve sindirime yardımcı olur.

Riboflavin (Vitamin B2) - Riboflavin, sağlıklı cilt, saç ve tırnakları korumak için gereklidir. Cildin güçlenmesine ve onarılmasına yardımcı olur ve sivilcelerin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca Riboflavin, sağlıklı bir sindirim sistemini desteklemek için A Vitamini ile birlikte çalışır.

Niasinamid (Vitamin B3) - Niasinamid sağlıklı cildi korumak için gereklidir ve dolaşımı iyileştirmeye yardımcı olur. Aknenin oluşmasını ve yayılmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca metabolizmanın karbonhidratları, yağları ve proteinleri parçalamasına yardımcı olur.

Pantotenik Asit (Vitamin B5) - Pantotenik asit, stresi azaltmada büyük ölçüde yardımcı olur. Stres, sivilce çıkmalarının önde gelen nedenidir ve pantotenik asit, onu kontrol altında tutmaya yardımcı olabilir. Böbreküstü bezlerinin düzgün çalışması için de gereklidir.

Piridoksin (Vitamin B6) - Piridoksin, bağışıklık sisteminin işleyişinde ve antikor üretiminde son derece önemlidir. Ayrıca sivilce ile savaşmaya da yardımcı olur.

Kobalamin (B12 Vitamini) - Diğer vitaminlerle birlikte çalışır ve etkilerini arttırır ve sağlıklı, temiz cildi daha iyi korumalarına yardımcı olur. Kendi başına da enerjinin artmasına ve sağlıklı sinir hücrelerinin korunmasına yardımcı olur.

Bunların çoğunda tek başına bir vitamin eksikliği sivilcelerin çıkmasına neden olabilir. Neyse ki bu vitaminler hemen hemen her zaman kolayca satın alınabilen Vitamin B Kompleksinde bir araya geliyor. Kişinin yeterli miktarda B vitamini aldığından emin olmak, sağlıklı cildi korumak ve sivilceyle savaşmak için çok önemlidir.

Üye Olmak İçin Tıklayın

CevapAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 31 Aralık 2020 12: 37: 53

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı