Bildirimler
Tümünü temizle

www.Estetikdoktorlari.net

Akne tedavisi için ipuçları

 
Qurnaz
(@qurnaz)
Supervisor Moderator

Akne tedavisi için ipuçları:

Akne, lekeleri, siyah noktaları ve beyaz noktaları içeren geniş bir terimdir. Akne her yaşta ortaya çıkabilir. Etkili akne tedavilerini bulmak bazen zordur ve akne ve önlemeyi anlamak sinir bozucu olabilir. İşte birçokları için işe yarayan bazı akne tedavisi ipuçları.

Akne yaşamı tehdit etmese de, egonuz için rahatsız edici ve zor olabilir. Aknenin gerçek nedeni hakkında her zaman bir tartışma olmuştur. Gerçek neden, bir çare bulmak kadar önemli değildir.

Sivilce için bir tedavi var mı? Peki evet ve hayır. Pek çok ürün mevcut ve bazıları için bir tedavi, diğerleri için yardımcı olmuyorlar. Tedavi, yalnızca sizin için işe yarayan bir ürün bulduğunuzda tedavidir.

Çoğu akne tedavisinin işe yaraması zaman alır. Önemli bir gelişme görmeniz genellikle yaklaşık 8 hafta sürer, bu nedenle sabırlı olmanız gerekir. Sivilcenizi düzelttikten sonra, geri dönmemesi için işe yarayan tedaviye devam etmeniz önemlidir.

Ciddi sivilceniz varsa, en iyisi bir dermatoloğa danışmaktır. Bununla birlikte, daha hafif durumlarda, sadece sebat ederek kendi başınıza kontrol altına alabilirsiniz. Sivilcenizi yenmek için bu ipuçlarını deneyin.

Egzersiz
Düzenli egzersiz, tüm vücudunuzun formda kalmasına yardımcı olur. Bağışıklık sisteminizi kurar ve toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olur. Sivilce ile savaşmak için harika bir başlangıç.

Diyet
Her gün en az 5 porsiyon taze meyve ve sebze yemelisiniz. Taze meyve ve sebzeler vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinlerle doludur. Bağışıklık sistemini güçlendirirler ve iyi antioksidanlardır. Sivilcelerden kurtulmanıza yardımcı olmak için çalışabilirler. Size veya cildinize iyi gelmeyen rafine şeker ve yağlı yiyeceklerden uzak durmaya çalışın. Ayrıca sisteminizi toksinlerden arındırmak için günde en az 8 bardak su içmeniz gerekir.

Kozmetik
Su bazlı ve hipoalerjenik kozmetikleri seçin. Yağsız ürünlerden, kömür katranı türevlerinden ve yoğun kremlerden kaçının. Makyaj kalıntılarını gidermek için cildinizi her gece iyice yıkadığınızdan emin olun.

Hormonlar
Hormonlar akne alevlenmelerinde rol oynayabilir ve salgınları azaltmak için kullanılabilirler. Doktorunuz sivilce salgınlarınızı ortadan kaldırmak veya azaltmak için HRT kullanmaya karar verebilir.

Temiz Cilt
Yüzünüzü sert bir şekilde ovmaktan kaçınmanız gerekir, ancak aynı zamanda cildinizi her gece iyice temizlemeniz gerekir. Her gece hafif bir temizleme rejimi kullanın. Haftada bir veya iki kez, hasarlı cildi nazikçe çıkarmak ve gözenekleri çıkarmak için bir eksfoliyator kullanmalısınız.

Tıraş
Aslında harika bir peeling tedavisidir, ölü deriyi temizler. Ancak, enfekte veya iltihaplı bir alanı asla tıraş etmemelisiniz. Cildiniz hassassa daima bir tıraş kremi kullanın.

Stres
sivilceye katkıda bulunan bir faktör olabilir, bu yüzden rahatlamaya ve gevşemeye çalışın. Duygular vücutta salgına neden olabilecek kimyasal reaksiyonları tetikler.

Bu basit adımları izleyerek akne salgınlarınızı kontrol etmeye yardımcı olabilirsiniz. Ne için bekliyorsun?

Üye Olmak İçin Tıklayın

CevapAlıntı
Konuyu Başlatan Gönderildi : 31 Aralık 2020 12: 22: 45

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı