Burun Estetiğinden ...
 
Bildirimler
Tümünü temizle

www.Estetikdoktorlari.net

Burun Estetiğinden Sonra Neler Beklenmeli


Admin
Gönderiler: 105
Yönetici
Konuyu Başlatan
(@admin)
Forum Owner
Katılım : 5 ay önce


Burun Estetiğinden Sonra Neler Beklenmeli

Bir çok araştırmadan sonra sonunda burun estetiği yapmaya karar verdiniz. Elbette, ameliyatın kendisi, ilgili maliyetler ve bu tür bir plastik cerrahinin sonuçları olarak sahip olabileceğiniz beklentiler hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur.Gözönünde bulundurmanız gereken bir sonraki şey, burun estetiği sonrası ne bekleyeceğinizdir. Ameliyattan hemen sonraki görüntünüz şaşırtıcı olacaktır. Tamamlandıktan sonra morarmış ve şişkin olacak.

Muhtemelen aynada gördüklerinizi beğenmeyeceksiniz. Burnunuz gazlı bezle dolu olabilir. İyileşen burun yapısını desteklemek için burnunuzdaalçı olacaktır.Doktorunuz burnunuzda buz veya soğuk kompres tutup tutmayacağınızı söyleyecektir, bazı insanlar donmuş bezelye torbalarının yüzünüze koydukca iyi bir buz torbası oluşturduğunu hissederler. Burnunuz tıkanacak ve ağzınızdan nefesalmanız gerekecek. Ayrıca işlemden dolayı biraz ağrı hissedeceksiniz ve mide bulantısı veya kusabilirsiniz.

Bu ameliyat sırasında kan yutulması veya anestezi sonrası etkilerden kaynaklanabilir. Beş ila yedi gün içinde, cerrahınız alçıyı burnunuzdan çıkaracak ve yeni burun bölgenizi görebileceksiniz. Yine de morarmış ve şişkin olacak ve acıtacağıiçiniyileşen burnunuzu itip kakmamaya veya çarpmamaya dikkat etmek isteyeceksiniz. Yaklaşık on gün içinde (sigaraiçiyorsanızdaha uzun süre), morluklarınız kaybolacak ve henüz yapmadıysanız, insanlarla yüzleşmeye hazırhissetmelisiniz. Kalanmorlukları renk düzeltici kozmetiklerle kapatmak isteyebilirsiniz.

Cerrahınız sıklıkla cilttipiniz ve morarma modeliniz için hangi kozmetiklerin doğru olduğuna dair önerilerde bulunur. Tüm şişliklerin ameliyattan sonra inmesi iki ila dört ayıbulabilir. Bazı durumlarda burnunuzun tam olarak neye benzeyeceğini bilmeniz bir yılıbulabilir. İyileşme sürecinde çarpıklık ve şişlikler ortaya çıkabileceğinden, bazı kişiler ameliyat sonrası bu ilkaylarda burun görünümünden rahatsızolur.

Çoğu cerrah, burun estetiği yaptırdıktan sonra en az dokuz ay boyunca revizyongibi başka prosedürlerden geçmemeyiönerir. İyileşme süreci bu kadar uzun sürebilir, bu yüzden biraz sabırlı olmanızgerekir. Burun estetiği, başarı oranıoldukça yüksek olan plastik cerrahi türüdür.

Bu durumda başarı, cerrahın ameliyattan önce tahmin ettiği makul sonuçlarıelde etmek olarak tanımlanır. Bununla birlikte burun estetiği sonrası ne bekleyeceğinizi anlamalı ve biraz sabırlı olmalısınız.

Cevap

Cevap yaz

Yazar Adı

Yazar E-postası

Başlık *

İzin verilen maksimum dosya boyutu 25MB

 
Önizleme 0 Düzeltmeler Kayıtlı