Doktor Arda Pelen

Doktor Arda Pelen
Doktor Arda Pelen Hakkında Yorumlar Bilgiler Şikayetler, Estetik Doktorları

1979 yılında Balıkesir Edremit’te doğan Arda Pelen Şehremini Lisesi’ndeki mezuniyetini takiben 1998 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimini tamamlayarak 2004 yılında mezun oldu. 2005-2010 yılları arasında İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi İhtisasını tamamladı.

2010-2011 yılları arasında Malatya Asker Hastanesi’nde askerlik görevi; sonrasında ise mecburi hizmetini Bingöl Devlet Hastanesi’nde tamamladı.

2013 yılından itibaren özel hekim statüsünde çalışmaya başladı. 2017 itibariyle Metroport Busidence/Bahçelievler’de açtığı kendi kliniğinde burun estetiği üzerine hizmet vermeye devam etmektedir. Gerek asistanlık gerekse de uzmanlık eğitimi süresince burun estetiğine olan özel ilgisi nedeniyle birçok seminer, toplantı ve kursa katılmış olup, bireysel çabası ile burun estetiği konusunda duayen doktorların ameliyatlarına iştirak etmiştir. Burun estetiğiyle ilgili yazılı ve görsel kaynakları yakından takip ederek en güncel teknik ve yöntemler konusunda kendini geliştirmiştir

Doktor Arda Pelen Kimdir? Doktor Arda Pelen Hakkında Yazılan Yorumlar? Doktor Arda Pelen Ameliyat olan hasta paylaşımları, Doktor Arda Pelen Hakkında Ameliyat deneyimlerini Paylaşan Okurlarımız ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Burun Estetiğinden Sonra Beklentiler Doktor Tavsiyeleri

Bir çok araştırmadan sonra sonunda burun estetiği yapmaya karar verdiniz. Elbette, ameliyatın kendisi, ilgili maliyetler ve bu tür bir plastik cerrahinin sonuçları olarak sahip olabileceğiniz beklentiler hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur.Gözönünde bulundurmanız gereken bir sonraki şey, burun estetiği sonrası ne bekleyeceğinizdir. Ameliyattan hemen sonraki görüntünüz şaşırtıcı olacaktır. Tamamlandıktan sonra morarmış ve şişkin olacak. Muhtemelen aynada gördüklerinizi beğenmeyeceksiniz. Burnunuz gazlı bezle dolu olabilir. İyileşen burun yapısını desteklemek için burnunuzda alçı olacaktır.

Doktorunuz burnunuzda buz veya soğuk kompres tutup tutmayacağınızı söyleyecektir, bazı insanlar donmuş bezelye torbalarının yüzünüze koydukca iyi bir buz torbası oluşturduğunu hissederler. Burnunuz tıkanacak ve ağzınızdan nefes almanız gerekecek. Ayrıca işlemden dolayı biraz ağrı hissedeceksiniz ve mide bulantısı veya kusabilirsiniz. Bu ameliyat sırasında kan yutulması veya anestezi sonrası etkilerden kaynaklanabilir. Beş ila yedi gün içinde, cerrahınız alçıyı burnunuzdan çıkaracak ve yeni burun bölgenizi görebileceksiniz. Yine de morarmış ve şişkin olacak ve acıtacağı için iyileşen burnunuzu itip kakmamaya veya çarpmamaya dikkat etmek isteyeceksiniz. Yaklaşık on gün içinde (sigaraiçiyorsanızdaha uzun süre), morluklarınız kaybolacak ve henüz yapmadıysanız, insanlarla yüzleşmeye hazır hissetmelisiniz. Kalanmorlukları renk düzeltici kozmetiklerle kapatmak isteyebilirsiniz. Cerrahınız sıklıkla cilttipiniz ve morarma modeliniz için hangi kozmetiklerin doğru olduğuna dair önerilerde bulunur. Tüm şişliklerin ameliyattan sonra inmesi iki ila dört ayıbulabilir. Bazı durumlarda burnunuzun tam olarak neye benzeyeceğini bilmeniz bir yılı bulabilir.

İyileşme sürecinde çarpıklık ve şişlikler ortaya çıkabileceğinden, bazı kişiler ameliyat sonrası bu ilkaylarda burun görünümünden rahatsızolur. Çoğu cerrah, burun estetiği yaptırdıktan sonra en az dokuz ay boyunca revizyongibi başka prosedürlerden geçmemeyi önerir. İyileşme süreci bu kadar uzun sürebilir, bu yüzden biraz sabırlı olmanız gerekir. Burun estetiği, başarı oranı oldukça yüksek olan plastik cerrahi türüdür. Bu durumda başarı, cerrahın ameliyattan önce tahmin ettiği makul sonuçlarıelde etmek olarak tanımlanır. Bununla birlikte burun estetiği sonrası ne bekleyeceğinizi anlamalı ve biraz sabırlı olmalısınız.

Doktor Arda Pelen Yapmış Olduğu Estetik Cerrahi İşlemler

BURUN ESTETİĞİ (RİNOPLASTİ) , FONKSİYONEL BURUN ESTETİĞİ, REVİZYON BURUN ESTETİĞİ, BURUN UCU ESTETİĞİ (TİPPLASTİ), SEPTOPLASTİ,

Doktor Arda Pelen Kimdir Yorumlar Şikayetler, Doktor Arda Pelen Hakkında Öz Geçmiş, Doktor Arda Pelen Yapmış Olduğu Cerrahi ve Medikal Estetik Çeşitleri, Hastaların Ameliyat Öncesi ve Sonrası Deneyimleri, Ayrıca Ameliyat Düşünen Okurlarımızın Sorularını ve Hasta Yorumlarını Takip Edebilirsiniz.. Estetikdoktorlari.Net olarak Sizl Okurlarımıza Doktor Arda Pelen Hakkında Bilgiler Sunduk.

Sizlerde Doktor Arda Pelen Hakkında soru sorabilir, deneyimlerinizi paylaşıp ameliyat düşünen kişilerin doktor hakkında bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.. Ameliyat sonrası Doktor hakkında paylaşımlar ameliyat düşünen kişiler için faydalıdır.

mynet sohbet kelebek sohbet sohbet odaları kelebek chat